Nezávislí pro Hradec - logo

Elektřina

Budeme děti ve školách učit ve svetru?

Komunitní energetika

Při rychle zvyšujících se cenách energií nastávají problémy nejen pro obyvatele, ale i pro města a obce. Financování veřejných budov v majetku města, provozů a zařízení může být pro rozpočet města velkým problémem a nedovedu si představit, že budeme ve školách a školkách snižovat teplotu vytápění a učit děti v kabátech a ve svetru.

Vím, že města moc možností situaci zásadně ovlivnit nemají, ale je nutné využít alespoň  to málo, co je k dispozici. Ministerstva připravují programy, kde bude velmi silně podporována problematika komunitní energetiky. Ale tak jako vždy jsou zdroje limitované a ten kdo zaspí, nebude mít nic. Prvním krokem je vytvoření energetického managementu, kde jsou dotace až 90% platu a na další kroky se urychleně připravují programy a finance. První vlna žádostí je do konce měsíce srpna a bohužel město Jindřichův Hradec zatím patří mezi ty, co spí.

I když tento bod nemáme jako samostatnou položku v programu, tak připravuje soubor opatření, abychom neměli tzv. uhelné prázdniny, která ti starší pamatují ze šedesátých let. Je třeba věci začít řešit a my víme jak na to.

© 2024 www.nezavisliprohradec.cz
Informace o zpracování osobních údajů